Це свято стало офіційним з 2019 року, коли рішення про святкування ухвалила Генасамблея Організації Об'єднаних Націй.
Всесвітній день абетки Брайля відзначається, аби підвищити проінформованість про її значення. Вона є одним із засобів спілкування для реалізації прав незрячих та людей з вадами зору.
У світі близько 1 мільярда людей мають проблеми із зором. 10 мільйонів – зовсім нічого не бачать, а ще 130 мільйонів мають слабкий зір.
Абетка Брайля є тактильним представленням символів за допомогою шести точок, які дозволяють передати всі літери, цифри й навіть музичні, математичні та наукові символи.
Луї Брайль (4 січня 1809 - 6 січня 1852) був французьким педагогом і винахідником системи читання і письма для використання людьми з ослабленим зором. У 1824 році, у віці п'ятнадцяти років, він розробив код Брайля на основі французького алфавіту як удосконалення нічного письма. Його система залишається практично незмінною і донині, і відома в усьому світі просто як шрифт Брайля.
Брайль - це не мова. Шрифт Брайля займає більше місця, ніж традиційний алфавіт, тому книжки Брайля більші, ніж їхні друковані аналоги.
Використання абетки Брайля забезпечує передачу важливої інформації. Крім того, є проявом професіоналізму, незалежності та рівності.
Біографічний фільм про Луї Брайля можна переглянути за посиланням⇩
А ще до вашої уваги добірка дитячих книжок зі шрифтом Брайля.
Немає коментарів:
Дописати коментар